top of page

„Běhání jsem si zamilovala, můj cíl je uběhnout 2500 km za rok.“

I přes práci v kanceláři se Vendy snaží využít každou příležitost k běhu, kvůli kterému neváhá obětovat i svou obědovou pauzu.

Vendula Marková

Model běžecké obuvi: PUMA ETERNITY NITRO 

 

1. Jaká byla tvá motivace přihlásit se do projektu „Probuď v sobě šelmu“?

Na projekt jsem náhodou natrefila na sociálních sítích. JDU BĚHAT jsem již znala, ale říkala jsem si, že určitě nevyhraji. Byla jsem překvapená, že to vyšlo. Většinu času běhám sama, tady ale vnímám různé příběhy holek a vidím, že lze běhat i přes nejrůznější překážky. Z toho čerpám další druh motivace.

 

2. Jaké je tvé zaměstnání?

Pracuji v HR ve stavební firmě na pozici Mobility Coordinator, kde zajišťuji kompletní agendu týkající se expatů. Starám se o příjezdy a výjezdy cizinců a k tomu mám na starosti agendu benefitů. Takže kancelářská práce.

 

3. Jak ses udržovala v pohybu během pandemie?  

Během pandemie, a i nadále máme v práci doporučenou práci z domova. Místo času tráveného jízdou do práce nebo obědové pauzy jsem začala běhat. Od prosince běhám 200 km měsíčně. Manžel mě teď nenápadně upozornil na to, že aspiruji na 2 500 km naběhaných kilometrů za rok, tak mám takový nový „tajný“ cíl.

 

4. Jaký je tvůj nejsilnější běžecký zážitek?  

Zážitků mám opravdu mnoho, je těžké vybrat jen jeden. Vzpomínám si na půlmaraton v Olomouci před 4 roky. Běhala jsem pouze půl roku a narychlo jsem se rozhodla, že poběžím. Nebyl to můj první půlmaraton, ale bylo přes 30°C. Zvládla jsem to a v cíli měla nezapomenutelně nádherný pocit.


5. Prozradila bys nám na sebe nějakou pikantnost spojenou s během?

Na sedmém kilometru, právě při půlmaratonu v Olomouci, jsem potřebovala na toaletu. Věděla jsem, že si musím „odskočit“ a navíc se blížilo město. Tak vyhrála zahrádkářská kolonie, kde jsem se po cestě pozdravila s několika zahrádkáři a mohla jsem spokojeně vyběhnout na další část závodu.bottom of page