top of page

„Díky šelmám jsem dokončila svůj první běžecký závod v životě.“

Iva má za sebou již několik běžeckých kurzů, ale teprve nedávno se zúčastnila svého prvního závodu. Jaká byla její motivace nebo co při běhu prožívala? To nám prozradila v následujícím článku.

Iva Glazarová

Model běžecké obuvi: PUMA ETERNITY NITRO 

 

1. Měla jsi před projektem již něco naběháno nebo jsi začala běhat až se šelmami?

Zúčastnila jsem se kurzů JDU BĚHAT „Uběhni 3 km“ a „Uběhni 5 km“. Také jsme před pandemií často sportovaly s kamarádkou. Když všechny sportovní kurzy zavřeli, začala jsem více běhat sama. Nakonec jsem se dostala k šelmám.

 

2. Jaké jsou tvé pocity z projektu „Probuď v sobě šelmu“?

Moc mě to baví a těším se na každý trénink. Dříve jsem uběhla maximálně 5 km v kuse, ale teď když běhám s holkami, které jsou lepší, mám motivaci běhat i sama a zlepšovat se. Přemýšlím, že bych si troufla na běh na 10 km, v což jsem nikdy ani nedoufala. Holky takovou vzdálenost běhají, tak bych to mohla také zvládnout.

 

3. Věnuješ se i jiným sportům?  

Ano, často chodím na kruhové tréninky. Ráda cvičím tabatu, crossfit, dále se věnuji plavání či tenisu. Považuji se spíše za „hobby" sportovkyni, cvičím spíše s malým závažím, pro udržení síly a kondice.

 

4. Jak nejraději trávíš svůj volný čas?  

Ráda jezdím s kamarády na výlety objevovat nová zákoutí. Baví mě také paddleboard. A pak ve volném čase ráda sportuji, ideálně opět s kamarády.


5. Máš nějaký běžecký zážitek?

Zrovna nedávno o víkendu jsem běžela svůj první běžecký závod. Byla to Břežanská 10. Běžely jsme to s kamarádkou, každá úsek 5 km. Celý den bylo šílené vedro a já si říkala, že ten závod nemůžu zvládnout. Ale pak jsem si vzpomněla na šelmy, jak mě podporují a těšila jsem se, až všem napíšu, jak jsem závod zvládla. Věděla jsem, že na mě holky budou pyšné a myslí na mě, tak to byl můj hnací motor a já závod dokončila.bottom of page