top of page

„Jsem závislá na endorfinech, když nesportuju, jsem protivná.“

Renča je osmou finalistkou našeho projektu. Prozradila nám, jaké je její zaměstnání, jakým dalším sportům se věnuje nebo co považuje za svůj nejsilnější běžecký zážitek.

Renata Greplová

Model běžecké obuvi: PUMA DEVIATE NITRO 

 

1. Jaká byla Tvá motivace přihlásit se do projektu „Probuď v sobě šelmu“?

Během jednoho volného odpoledne jsem brouzdala na internetu a vyskočil na mě tento projekt. Zrovna jsem si říkala, že běhat sama je fajn, ale proč to nezkusit ve větší skupince. Vůbec jsem nedoufala, že bych mohla být do projektu vybrána. Má osobní motivace je zlepšit kondici a najít své limity.

 

2. Jaké je tvé zaměstnání?

Pracuji na centrále pro Tchibo, kde dělám analytika pro sales oddělení. Mám vystudovaný obor humanitního zaměření, takže pro mě tato práce byla úplně něčím novým. Byla to obrovská výzva a výzvy, ty já mám moc ráda.

 

3. Jak si se udržovala během pandemie po sportovní stránce?  

Jediná možnost během pandemie byla běhání. Během zimy jsem ještě přišla na chuť skialpinismu. Přivedl mě k tomu kamarád a já jsem z toho byla nadšená. Miluji hory a výhledy, takže příští rok kupuji skialpovou výbavu a těším se, že se tomuto sportu budu moci více věnovat.

 

4. Jaký je tvůj nejsilnější běžecký zážitek?  

Před pár lety jsem ještě moc neběhala a kamarádky mě přihlásily na závod ze série Běhej lesy. Byl to závod na Vysočině se vzdáleností 12 km ve velmi náročném terénu. Musela jsem překonat sama sebe. Ještě jsem k tomu nervák a plakala jsem před závodem, že to nezvládnu. Nakonec to bylo super a ten pocit po závodě byl k nezaplacení.


5. Věnuješ se ještě jiným sportům kromě běhání?

Jsem závislá na endorfinech a když nesportuji, tak jsem protivná. Rodiče mě od mala vedli ke sportu. Hrála jsem šestkový volejbal a poté beach volejbal. Dále hraji tenis, squash, mám ráda in-line, jógu a další sporty. Vše ale rekreačně.bottom of page