top of page

„Při svém prvním půlmaratonu jsem se v cíli rozplakala štěstím.“

Jana je další finalistkou našeho běžeckého projektu. Prozradila nám na sebe, jak se udržovala v kondici během první vlny pandemie nebo co prožívala před i po prvním půlmaratonu v jejím životě.

Jana Tušlová

Model běžecké obuvi: PUMA LIBERATE NITRO 

 

1. Máš zkušenosti s běžeckými kurzy JDU BĚHAT?

V roce 2014 jsem si všimla běžecké skupiny JDU BĚHAT ve Stromovce. V té době jsem nebrala běh jako týmový sport, spíše jsem chtěla běhat sama a mít své soukromí. Teď mě překvapuje, jak se ve skupině běhá snadno. Motivuje mě to a trénuji běžecké prvky, ke kterým bych se sama neodhodlala.

 

2. Co říkáš na bandu šelem?

I když jsme každá jiná, dokážu se s holkami bavit o čemkoliv, i o tématech mimo běhání. Zjistila jsem, že některé bydlíme i kousek od sebe. Překvapilo mě, jaká jsme super skupinka.

 

3. Jak jsi spokojená s vybavením od značky PUMA?  

Chtěla jsem si pořídit tempové boty, tak jsem za model Liberate Nitro moc ráda. Byla jsem překvapena z legín. Obvykle mi padají z pasu, ale legíny od značky PUMA mi drží skvěle. Dále oceňuji, že trička jsou dlouhá, což mám ráda a je mi to příjemné.

 

4. Máš nějaký běžecký zážitek, na který ráda vzpomínáš?  

Můj první půlmaraton. Před závodem jsem se proklínala, vzdálenost to byla pro mě opravdu velká. Za tu euforii v cíli to ale stálo. Pořadatelka mi v cíli předala medaili se slovy „Gratuluji, uběhla jste půlmaraton.“ Rozplakala jsem se štěstím. Po absolvování půlmaratonu jsem hned hledala další závody.


5. Běhala jsi během pandemie?

I během první vlny pandemie, kdy lidé omezovali vycházky, jsem se snažila běhat. A aby na mě kolemjdoucí nekoukali divně, běhala jsem o půlnoci. Cítila jsem se lépe, že nikoho neohrožuji.bottom of page