top of page

„Ráda bych běhala závody jako trasér nevidomých běžců.“

Blížíme se do závěrečné fáze šelmího kurzu a nám zbývá představit poslední dvě finalistky. První z nich je Jana, jejíž snahou je předávat radost z běhu lidem, kteří bez pomoci jiných závodit nemohou.

Jana Jagerová

Model běžecké obuvi: PUMA DEVIATE NITRO 

 

1. Máš za sebou závod - Běh Advenťáka. Jaké jsou tvé pocity ze závodu?

Užila jsem si to, pěkná trasa a skvělá atmosféra. Jen se příště musím postavit na startu více dopředu, abych mohla běžet tempem, které mi vyhovuje a nemusela se prodírat mezi běžci.

 

2. Jak jsi spokojená s PUMA vybavením?

Boty mi sedí, mají v sobě karbonový pás INNOPLATE, který mě nejspíš nutí běžet rychleji. Mám totiž v modelu Deviate Nitro rychlejší časy než v jiných botách. Oblečení PUMA mi sedí perfektně, všechno k sobě ladí, všichni mi mé běžecké outfity jen chválí, takže teď běhám na krásu. PUMA mě mile překvapila nejen designem ale i funkčností.

 

3. Jak ses udržovala v kondici během pandemie?  

Když počasí přálo, snažila jsem se běhat. V zimě jsem měla fyzičku ze skialpových túr a snažila jsem si ji udržet na běžkách. Letošní zima naštěstí zimním sportům přála i v Čechách. Bohužel pak přišla únavová zlomenina nohy a musela jsem vyřadit běh. Cvičila jsem tedy spíše doma jógu. Po 3měsíční pauze jsem začala rovnou běhat se šelmami.

 

4. Co je tvou motivací k běhání?  

Mojí největší motivací je nenechat si radost z běhu jen pro sebe, ale možnost ji předávat i dál a to i těm, kteří by sami normálně vyběhnout nemohli. Ráda bych běhala závody jako trasér nevidomých běžců nebo jako doprovod osob se specifickými potřebami. Chtěla bych se dostat do formy, abych jim pomohla držet stabilní tempo a vést je. Ač se to nemusí zdát, i nevidomí běhají v pořádném tempu.


5. Máš nějaký běžecký zážitek z poslední doby?

Poslední závod NOMEN RUN, etapový závod bez mužů, ten jsme si nedávno užily se šelmami. Štafetové závody mě baví, je to týmový zážitek. Ráda přijímám výzvy. A taky docela ráda běhám v noci, protože ve tmě mám pocit, že běžím jako vítr, i když to není pravda.bottom of page